Гідробар’єр паробар’єр
Гідробар’єр та паробар’єр стали активно витісняти та замінювати традиційні матеріали. Та й ціна на гідробар’єр і паробар’єр сьогодні значно нижча за традиційне дерево, залізо, камінь, і навіть цеглу. Саме будівництво будівель і споруд прискорилося в рази без втрати функціональності і міцності конструкцій.
Де використовують гідробар’єр та паробар’єр?
Будівельні технології не стоять на місці, і з кожним роком тут все більше застосовуються різні новинки з наукових відкриттів. У цьому плані дуже показовими є різні облицювальні матеріали, гідроізоляція будинку, пароізоляція будинку, мембрани, ущільнювачі, суміші, завдяки яким суттєво збільшується міцність, практичність, довговічність та надійність кінцевих конструкцій.
Після того, як на будівельних ринках почала з’являтися продукція на основі різних полімерів у будівельній галузі та її стало можливо купити не лише у Києві, а й в інших регіонах України, сталася певна революція.
Що являє собою гідробар’єр та паробар’єр?
Коли будинок тривалий час експлуатується, під його дахом та стінами неминуче починає збиратися конденсат. У процесі тривалого на дерев’яні, металеві, глиняні чи гіпсові конструктивні елементи, конденсат стає причиною їх поступового руйнації, а разі наявності теплоізоляційного шару практично зводить до нуля його захисні властивості. Тому гідроізоляція будинку і пароізоляція будинку просто необхідна.
З основних причин, чому утворюється конденсат, можна виділити:
- різкі перепади температур (коли охолоджене, насичене вологою повітря з вулиці потрапляє у тепле приміщення);
- мікротріщини в покрівлі, через які здійснюється просочування вологи.
Як правило, такі фізичні процеси виникають під прихованим від сторонніх очей дахом, і стають помітними, коли процес руйнування незворотний. Якщо використовувати гідробар’єр для покрівлі, небажані наслідки можна повністю запобігти. Тим самим ви значно продовжите довговічність несучих елементів і врятуєте споруду від передчасного руйнування.
Часто під покрівельну конструкцію укладається спеціальна мембранна плівка, яку називають паробар’єром. Вона складається із трьох основних шарів. Перший є армованої поліпропіленової основою, далі з обох боків вона покривається поліетиленовим волокном. Така конструкція дозволяє зробити матеріал міцним, практичним, довговічним, забезпечує повноцінний захист конструктивних елементів від конденсату та пари. Може ще додаватися і четвертий шар, що екранує, в основі якого знаходиться тонка алюмінієва плівка.
Принципова різниця між гідробар’єром та паробар’єром полягає в тому, що перший призначений для захисту приміщення від зовнішнього впливу вологи, тоді як другий матеріал більше тримає внутрішні випари при високих температурах.
Особливості укладання та кріплення паробар’єру
Укладати паробар’єр можна як вздовж, так і впоперек ізоляційного матеріалу. Тут важливе значення має лише подальший зовнішній вигляд кінцевої конструкції.
Щодо нюансів монтажних робіт варто виділити такі моменти:
- для кріплення паробар’єра до дерев’яних поверхонь необхідно використовувати оцинковані цвяхи з широким капелюшком, або ж користуватися спеціальним будівельним степлером;
- між паробар’єром та термоізоляцією має бути вільний простір шириною не менше 2 см;
- у процесі монтажу матеріал має бути вільно укладений (можна допускати невелике провисання без зіткнення з теплоізоляційними матеріалами);
- монтаж паробар’єра потрібно виконувати внахлест, щоб перекривати сусідній шар на відстань близько 10 см (можна відміряти спеціальною смугою на самій плівці);
- для герметизації стиків, що утворилися, користуйтеся спеціальною клейкою стрічкою;
- матеріал мембрани потрібно ретельно перевірити по всій поверхні на наявність пошкоджень та дефектів, які закладаються з використанням згаданої вище клейкої стрічки;
- якщо дозволяє конструкція, то поверх мембраною стрічки доцільно прибити дерев’яні бруса або спеціальну решетування з дерева, а зазор, що утворюється, використовувати для прокладання різних комунікацій.
Сторона, яку необхідно укладати мембрану вгору і вниз, зазвичай позначається на самій плівці. Важливо пам’ятати, що якщо використовується чотиришарова плівка, то алюмінієвий шар, що відбиває, завжди повинен прямувати зовні (від утеплювача).
Особливості монтажу гідробар’єру
Гідроізоляційна плівка має складнішу структуру, ніж мембрана для паробар’єра. Вона дозволяє «дихати», але в той же час повністю перешкоджає просочуванню вологи із зовнішнього середовища. Монтаж такого матеріалу виконується поверх наявної решетування і не займає багато часу. Для кріплення гідробар’єру використовують ті самі оцинковані цвяхи, або ж спеціальні степлери.
З нюансів монтажу варто виділити такі моменти:
- потрібно правильно визначити верхню та нижню сторону, щоб мати можливість випускати пару та затримувати вологу (тут все передбачено виробником, головне читати інформацію на плівці);
- гідробар’єр монтується внахлест рядами із захопленням сусіднього ряду на відстань порядку 10 см (стики склеюються самоклеючою плівкою, або ж скріплюються герметиком);
- на укладений гідробар’єр обов’язково накладається дерев’яне латання.
Купити гідробар’єр і паробар’єр за доступною ціною труднощів не складає, слід тільки звернутися в інтернет-магазин «Строй Планета». Надалі ж такий матеріал дозволить істотно збільшити термін служби несучих покрівельних конструкцій і позбавити ваш будинок від різноманітного дискомфорту, пов’язаного з просочуванням вологи.