Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол має невелику вагу та товщину, він легкий у транспортуванні та його використовують навіть при будівництві автомобільних та залізниць.

Екструдований пінополістирол – один з найкращих утеплювальних матеріалів

Сучасні технології ніколи не стоять дома. Для спрощення процесу праці та мінімізації собівартості товарів, а також покращенню їх якості розробляються все нові й удосконалені вироби та матеріали.

Нещодавно на ринку з’явився і такий будівельний матеріал, як екструдований пінополістирол. За своїм складом та призначенням він нагадує пінопласт, але виготовлений за іншою технологією, методом видавлювання, за допомогою спеціальної фольги. Екструдований пінополістирол широко застосовується в будівельних та ремонтних роботах різних будівель, а також інфраструктурних об’єктів.

Цей матеріал часто використовують для зовнішнього утеплення будинків. Він забезпечує більш ефективну теплоізоляцію, ніж інші матеріали. Екструдований пінополістирол міцніший і зносостійкий, його можна використовувати при будівництві будівель. До плюсів можна віднести і те, що його не їдять гризуни, наприклад як пінопласт, ще він легкий у монтуванні, отже, часу і сил на його установку потрібно менше. Звичайно, цей матеріал дорожчий за аналогічні вироби, але ціна себе виправдовує. Купуючи утеплювач пінополістирол, ви можете бути впевнені в його довговічності та високій якості, він прослужить понад півстоліття і не втратить свого первісного вигляду.

Будівельний матеріал служить для зниження ризику промерзання пошти, що може спричинити пошкодження дорожнього покриття. Їм утеплюють трубопроводи та інші промислові будівлі. Ідеально цей матеріал підходить і для укладання підлоги, служачи основою для теплоізоляції покриття для підлоги.

До переваг даного утеплювача можна віднести:

  • стійкість до дії хімічних речовин,
  • може витримати дуже низькі та високі температури (-500+750С),
  • стійкий до різних деформацій,
  • має підвищену опірність вологи,
  • пропускає світло,
  • екологічно чистий та безпечний для здоров’я людини.

Екструдований пінополістирол використовують для теплоізоляції, спортивних майданчиків, льодових арен та холодильного обладнання.

Економічним, зносостійким, вологостійким, міцним та легким є екструдований пінополістирол. Ціна на нього залежатиме від компанії-виробника та розміру листів. В інтернет магазині «Строй Планета» можна придбати цей матеріал лише за пару кліків та заощадити свій час та гроші.

Характеристики матеріалу

Екструдований пінополістирол (ЕППС або ХРS) — у порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами має дуже дрібну структуру замкнених пір і пустотних утворень діаметром від 0,1 до 0,2 мм. Такий матеріал має:

– підвищеною міцністю на стиск при щільності, що не перевищує 25-45 кг/м 3 ;

– матеріал має вкрай низьку теплопровідність від 0,029 до 0,035 Вт/(м°C);

– практично повною водонепроникністю (водопоглинання становить від 0,2 до 0,4%).

За рахунок того, що утеплювач пінополістирол досить щільний, його паропроникність як показник не перевищує мінімальних 0,013 Мг/(м·ч·Па).

Довговічність матеріалу становить понад 60-80 років.

Випуск матеріалу проводиться у вигляді листа, що володіє певною щільністю, що вказується в кг/м 3 .

Сфера застосування матеріалу

– теплоізоляція фундаментів та цоколів,

– теплоізоляція шаруватої кладки та штукатурного фасаду будівель різного призначення,

– теплоізоляція покрівлі (інверсійні, експлуатовані, традиційні та ін.),

— теплоізоляція підлоги, включаючи «теплі»,

– Теплоізоляція промислових приміщень зсередини.

Крім того матеріал активно застосовується в будівництві автомобільних та залізниць, виступаючи як компонент, який знижує небезпеку промерзання ґрунтів земляного полотна та подальшого їх спучування. Теплоізоляція спортмайданчиків, холодильних установок та льодових арен також нерідко здійснюється саме за допомогою нього.

Щоб використання цього матеріалу повністю виправдало очікування, слід дотримуватись певних правил. Вибираючи клейовий склад, слід брати до уваги рекомендації виробника щодо їх придатності для роботи з плитами. Правильно вибирати матеріал за характеристиками, у повній відповідності до умов, у яких він виконуватиме свої обов’язки.

Щільність –  35 кг/ м3 .
Параметри Товщина листа 10 см Товщина листа 5 см Товщина листа 4 см Товщина листа 3 см Товщина листа 2 см
Кількість квадратних метрів у метрі кубічному 10.01 м2 20.01 м2 25.07 м2 33,33 м2 50.32 м2
Об’єм листа 0,0684 м3 0,0342 м3 0,0274 м3 0,0205 м3 0,0137 м3
Кількість листів у метрі кубічному 14,62 шт 29,24 шт 36,63 шт 48,78 шт 73,53 шт
Об’єм пачки 0,274 м3 0,274 м3 0,274 м3 0,267 м3 0,274 м3
Кількість листів у пачці 4 шт 8 шт 10 шт 13 шт 20 шт
Площа листів у пачці 2,74 м2 5,48 м2 6,84 м2 8,90 м2 13,69 м2