Дюбеля

Дюбель: елемент кріплення для монтажних робіт будь-якого типу

Дюбель це спеціальний виріб, який застосовується для монтажу різних будматеріалів та забезпечує надійне їхнє кріплення. Будь-який дюбель складається з двох частин – найчастіше це розпірна (робоча) та нерозпірна частини. Нераспорная частина у результаті виявляється усередині матеріалу і захищає від контакту металевого підстави з кріпильним матеріалом. Робоча частина дюбеля зазвичай розширюється при вкручуванні шурупа.
Зазвичай дюбель-цвях має стопорні елементи для надійного кріплення та запобігання прокручування (вуси, шипи, елерони). Крім того, дюбелі можуть мати розпірні частини, які допомагають забезпечити щільний контакт і протидіє вириванню кріпильного елемента (зубці, шипи, виступи і т.д.).

Основні види дюбелів

Для самих щільних матеріалів –  цегла і бетон  – використовуються дюбель цвях для бетону/ дюбель цвях для цегли, а саме:

  • Універсальний тип ( у повнотілому матеріалі працює як розпірний, а порожнистим виконує іншу функцію)
  • Розпірний – дюбель класичного типу, який може мати різну форму та кількість зубців, елеронів та шипів.
  • Фасадний, рамний дюбель – найчастіше використовується для щільних щілинних будматеріалів.
  • Дюбель-цвях – зазвичай використовується з монтажним пістолетом.

Для порожніх, пухких будматеріалів  використовують такі дюбелі, які забезпечать надійніше кріплення за рахунок форми.

  • Рамний дюбель має велику довжину, використовується в основному для пінобетону і під час монтажу пвх вікон або дверей.
  • Монтажний дюбель закручується – підійде для газобетону, так як втулка конусоподібна, а зубці більші, ніж у класичному варіанті, і розташовані по спіралі. При вкручуванні зубці не тільки продавлюють стінки, але й обтискають їх, що забезпечує надійніше кріплення.
  • Забивний для газобетону – розпірна гільза цього типу має три вигнуті пелюстки, які розширюються, а потім продавлюють стінки отвору, тим самим формуючи досить щільний вузол зчеплення. Дюбель такого типу забивається, а чи не вкручується.

Для листових матеріалів , типу гіпсокартону, осб плит і порожнистих матеріалів використовують:

  • Дюбель “молі” – зазвичай виготовляється з нержавіючої сталі або оцинкованої сталі. Особливістю даного кріплення є те, що основа має спеціальні прорізи, завдяки яким під час монтажу розпірна частина видозмінюється і набуває конічної форми — намету або парасольки. “Молі” може бути з потайною або напівкруглою головкою, з класичним гаком або у форму літери Г, а також з кільцем (для підвісних гойдалок, наприклад).
  • “Метелик” – дюбель за будовою аналогічний “молі”, але виготовлений з пластику і розрахований на менше навантаження (до 30кг).

Як кріпити дюбель?

Залежно від передбачуваного навантаження потрібно вміти підібрати необхідний вид дюбеля. При установці навісних конструкцій, для фасаду або теплоізоляції, коли передбачається  горизонтальне навантаження  на зріз стіни, оптимально використовувати виріб довжиною від 6 мм до 10 мм, при цьому глибина занурення повинна бути від 3 до 5 см. Коли очікується, що  навантаження буде динамічним  (шведське) стінка, сходи), найчастіше використовують болтові кріплення. При  вертикальному навантаженні  (люстри, підвісні стелі), кріплення повинен мати розпірні елементи та входити дуже щільно в отвір. Крім того, при використанні того самого дюбеля, занурення при вертикальному навантаженні на порядок більше, ніж при вертикальному (як мінімум на 1-2 см більше).
Для кріплення класичного дюбеля (дюбель цвях) на початку роботи в підготовленій підставі потрібно зробити отвір такого ж діаметра, як і діаметр дюбеля. Починати слід на менших оборотах, особливо якщо матеріал схильний до розтріскування або сильно кришиться. З отвору потрібно видути крихти і пил, що утворився. Глибина занурення має бути на 5-6 мм більше, ніж довжина елемента кріплення. Дюбель вбивають молотком, а потім вкручують цвях за допомогою викрутки або шуруповерта. При роботі з гіпсокартоном або керамічною плиткою працювати потрібно дуже повільно і акуратно, уникаючи різких рухів під час занурення.

Вартість дюбеля у Києві

Ціна на монтажні дюбелі для гіпсокартону, цегли або бетону більш ніж доступна. Зазвичай під час покупки рекомендується придбати таку кількість кріпильних елементів, щоб був необхідний запас (на випадок, коли з першого разу не вдається зробити все правильно).
В інтернет-магазині Буд Планети ви зможете купити необхідну кількість дюбелів, а наші фахівці нададуть професійну консультацію та допоможуть зробити правильний вибір.