Клей для плитки

Самый простой клей для плитки изготовлен из цемента и песка. Более дорогие, современные и суперпрочные смеси, сделаны с добавлением химических добавок полимеров для быстрого и легкого процесса укладывания плитки, а так же скорейшего высыхания самой смеси.

Найпростіший клей для плитки виготовлений із цементу та піску. Більш дорогі, сучасні та суперміцні суміші, зроблені з додаванням хімічних добавок полімерів для швидкого та легкого процесу укладання плитки, а також якнайшвидшого висихання самої суміші.

Клей для плитки. Різновиди та нюанси вибору

Щоб закріпити різного роду плитку, потрібний спеціальний плитковий клей. Він міцно зчеплює цей матеріал з будь-якою поверхнею, не залишаючи зазорів та порожнеч. А сама плитка добре тримається і на підлозі у ванній, і на зовнішній стіні будинку. Потрібно лише підібрати правильний клей залежно від температури та погодних умов.

Існують різні за своїм складом, характеристиками міцності і призначенню плитковий клей. Їх вибір залежить від температури та вологості навколишнього середовища. Оптимальним для відмінного та якісного укладання вищепереліченого будматеріалу вважається температура плюс двадцять градусів за Цельсієм. Саме за такого температурного режиму плитка надійно зчіпляється з поверхнею, а сам клей швидше сохне. Так само існують різновиди сумішей призначені для зовнішньої та внутрішньої обробки. Для високих та низьких температур, для приміщень із підвищеною вологістю, для басейнів тощо. Новий клей для плитки можна використовувати будь-якої пори року, і він добре «зробить свою роботу».

Купити клей для плитки можна у вигляді рідких клеючих складів або сухих сумішей. Для виготовлення готового клею для кахлю використовують епоксидні основи або основи різних полімерів. До переваг такого виду клеючих сумішей можна віднести те, що їх не потрібно розбавляти, і вони легко наносяться пензликом. До недоліків – поверхня для використання такого клею має бути ідеально рівною. Не підходить він і для панелей із бетону. Ціна на нього в кілька разів вища, ніж на сухі суміші.

У складі сухих сумішей використовують цемент і пісок, а також додають пластифікатори та інші модифікуючі добавки. Він ідеально підходить для всіх типів поверхонь. У його просто необхідно додати вказану на упаковці кількість води, і якнайшвидше приступати до роботи, клей придатний для укладання плитки протягом декількох годин. Варто врахувати, якщо плитку потрібно класти на вертикальну поверхню, то концентрація клею має бути пластичною, а якщо на підлогу, то суміш, що клеїть, рідкої.

В інтернет магазині «Строй Планета» можна придбати високоякісний, міцний та безпечний клей для плитки. Ціна залежатиме від компанії-виробника та складу. Краще купувати плитковий клей, вартість якого середня та висока, тому що їх можна використовувати на будь-яких поверхнях, навіть із ризиком деформації в майбутньому, та для будь-яких видів матеріалів: кахлю та керамічної плитки. Дешеві суміші наносять лише на рівні поверхні та їх адгезія нижча.

Характеристики клею

Умовно, весь сполучний матеріал можна поділити на 3 групи:

 1. Для сухих приміщень стандартний варіант для внутрішніх робіт;
 2. Для вологих та мокрих приміщень: матеріали, що використовуються для облицювання поверхонь, що мають безперервний або тимчасовий контакт з вологим середовищем;
 3. Спеціальні: клей для складних поверхонь.

Крім того , плитковий клей може бути представлений у вигляді сухої суміші або в готовому вигляді (мастика). Основою для готової продукції виступає поліуретан, який забезпечує їй достатню пластичність та адгезію плитки до поверхні. Такий варіант продукту найбільш дорогий, тому його використовують переважно там, де інший варіант просто неприйнятний.

Сухі суміші, в основному складаються з цементу, піску, водоутримуючої та полімерної добавки. Такі суміші вкрай затребувані, завдяки ціні і тому, що мають безліч позитивних якостей, включаючи:

 • Простоту укладання на будь-яку поверхню (мастику можна застосовувати виключно на рівних та гладко шліфованих поверхнях);
 • Міцність та надійність фіксації;
 • Можливість демонтажу (мастику доведеться видаляти з частиною основи).

Клей являє собою гармонійне співвідношення компонентів, яке надає суміші певних властивостей і трактує сферу застосування.

Основні характеристики:

 • Адгезія. Цей показник залежить від кількості специфічних полімерних компонентів;
 • Водопоглинання. Найважливіший параметр, якщо плитка постійно контактуватиме з водою;
 • Морозостійкість. Якість важлива для продукції, що застосовується при зовнішній, фасадній обробці;
 • Відкритий час роботи. Тимчасовий діапазон терміну придатності примішаної суміші;
 • Час коригування. Період, протягом якого можна трохи скоригувати розташування плитки.

Як правильно використовувати клей для плитки

Навіть найкращий продукт є специфічним будівельним матеріалом, при використанні якого необхідно дотримуватися правил експлуатації.

Іноді необхідно виходити з приміщення, де проводяться роботи та провітрювати його. Працювати краще у масці.

Слід точно дотримуватися вказівок виробника щодо застосування та вибирати найбільш підходящий варіант сполучного матеріалу для умов, в яких його використовуватимуть.

Для того, щоб приготувати ефективну суміш, необхідно використовувати чисту воду (об’єм за інструкцією) та чисту глибоку ємність. Причому спочатку в тару заливається вода і потім сухий продукт. Перемішувати отриману суміш найкраще за допомогою будівельного дриля з насадкою.