Базальтова вата

Базальтова вата застосовується у будівництві громадських, житлових будівель та технічного обладнання. Базальтова вата виконує функції утеплення та звукоізоляції тривалий період часу, не втрачаючи своїх властивостей у “агресивних умовах”.

Переваги базальтової вати

Насамперед, це високі вогнетривкі, звукоізолюючі, теплоізолюючі характеристики. Базальтова вата не піддається горінню, має високу паронепроникність, а також низьке водопоглинання. За рахунок малої теплопровідності такий матеріал дозволяє досягати якісних характеристик завдяки використанню меншої кількості матеріалів. Це, у свою чергу, суттєва економія і фінансів, і часу.

Відрізняється базальтова вата та тривалим періодом служби. Виробники заявляють про 30-40 роки успішної експлуатації, що набагато вище, ніж у випадку з іншими матеріалами на основі мінеральної вати. Чи не піддається вона і впливу грибка, цвілі, зовсім не руйнується під УФ-променями.

Не псується якість базальтової вати при вібраціях – більшість інших теплоізолюючих матеріалів їх дуже бояться. Відрізняється вона і низькою щільністю, що ще раз свідчить про якісні теплоізоляційні властивості. Для такого матеріалу характерна хімічна стійкість, а також досить високі показники вибухобезпеки, пожежної безпеки та негорючості.

Зміни температури, “нагрів-охолодження” також не руйнують базальтову вату. Навіть при циклічній дії, при максимальних температурах даний матеріал не змінить свої геометричні форми або інші характеристики. Дуже важливим є те, що така сировина – екологічно чиста. У ньому немає ні горючих, ні канцерогенних речовин, тут відсутні якісь органічні компоненти, тоді як в інших утеплювачах їх міститься близько 5%.

Базальтові мінерали, здобуті з гірських порід, у складі універсального утеплювача дали другу назву матеріалу кам’яна вата. Насправді тонкі короткі волокна, пов’язані формальдегійними смолами, екологічно чистий матеріал. Щоб убезпечити себе від недоброякісного товару, обов’язково потрібно вивчити сертифікат, уважно розібратися у складі, перш ніж купити. Базальтова вата (Київ) майже не реагує на температуру, хімічні речовини, кам’яна байдужість виявляє матеріал до мікроорганізмів.

Неміцність плит або полотна, відшаровування волокон, дешевизна говорить про те, що, можливо, погана якість має базальтова вата (Київ). Ціна якісного товару вища. Окуляри, респіратор, рукавички та спецкостюм – обов’язкові атрибути безпеки під час монтажу. Не можна допускати контакту зі шкірою.

Область застосування базальтової вати

За великим рахунком, якщо йдеться про утеплення чогось, мінеральна вата на базальтовій основі практично не має обмежень у застосуванні, оскільки рівноцінну за характеристиками заміну знайти для неї не так просто.

Дещо конкретизуємо область застосування даного матеріалу і перерахуємо лише основні види роботи, де без нього просто не обійтися.

  1. Утеплення стін, стель і навіть підлог. Теплоізоляція може бути прокладена в будь-яких варіаціях, де в залежності від щільності та типу матеріалу, він може бути закладений під стяжку або штукатурку, а також стати частиною обшивки спільно з іншими матеріалами та інколи вкладатись усередину стін. Характеристики матеріалу дозволяють застосовувати його для утеплення приміщень із підвищеною вологістю.
  2. Звукоізоляція специфічних приміщень.
  3. Утеплення трубопроводів. В даному випадку мається на увазі застосування так званої «шкаралупи», що являє собою дві циліндричні половини з’єднані один з одним прямо на трубі, що дозволяє її ізолювати від навколишнього середовища.
  4. Протипожежний захист різних конструкцій.

Звичайно, вищезазначеними варіантами застосування базальтовий утеплювач не обмежується. Його часто використовують у різних сферах народного господарства – наприклад, застосування у процесі виготовлення деяких видів вантажних автомобілів.

Різновиди базальтової вати та її технічні характеристики

Можна виділити такі види даного матеріалу.

  1. М’який матеріал. Використовують тільки там, де не передбачаються високі навантаження – утеплення вентильованих фасадів, теплоізоляція стін за каркасною технологією та ін. Не треба думати, що якщо матеріал м’який, то він поганий. Насправді він просто виготовляється з більш тонких волокон, до списку завдань якого входить створення безлічі порожнин і утримання в них повітряного прошарку, який є перешкодою на шляху теплових втрат.
  2. Матеріал середньої твердості. Застосовується для теплоізоляції вентильованих фасадів, для тепло-, звуко- та пожежоізоляції вентиляційних каналів.
  3. Жорсткий матеріал. Використовується там, де передбачаються високі навантаження – утеплення стін з подальшим армуванням і штукатуркою прямо по мінеральній ваті, заливка теплої стяжки підлоги та ін.
  4. Циліндричні утеплювачі для труб.
  5. Фольгований матеріал. Ця базальтова вата є універсальною у застосуванні. Вона забезпечує подвійну теплоізоляцію – не лише не пропускає тепло за свої межі, а й відбиває його ще на підступах, спрямовуючи тепло усередину приміщення. Може мати одностороннє або 2-х стороннє покриття.