Штукатурка

Штукатурка є густою сумішшю, яку використовують для обробки стін і стель після нанесення грунтовки. Вона може бути як самостійним оздоблювальним матеріалом, так і основою інших покриттів – шпалери під фарбування, фарба і т.п. Штукатурка дозволяє усунути нерівності поверхні, товщина її нанесення – до 3 сантиметрів.

Існує два основних типи штукатурки – цементна та гіпсова. Перша коштує дешевше, проте гіпс зручніше використовувати для обробки, він створює якісніше покриття. Крім того, гіпс благотворно впливає на мікроклімат у приміщенні. Однак у кожного цього типу штукатурки є своє призначення.

Гіпсова штукатурка

Гіпсова штукатурка в Києві більше підходить для внутрішніх робіт, оскільки вона не дає усадкових тріщин, вона швидко висихає і твердне, тому можна швидше перейти до шпаклювання та облицювання. Іншою перевагою гіпсової штукатурки є її хороша адгезія, тобто вона добре зчепляється з більшістю матеріалів, однак лише за умови, що поверхня була правильно підготовлена ​​з використанням правильного типу ґрунтовки.

Штукатурка на гіпсовій основі може наноситися більш товстим шаром та без армування, на відміну від цементної. Однак гіпсову штукатурку не можна використовувати для зовнішніх робіт, на балконах та лоджиях. Вони добре вбирають вологу і на ній легко селиться грибок, тому не рекомендується використання гіпсу і в сирих приміщеннях, підвалах, душових, ванних, технічних приміщеннях.

Цементна штукатурка

Цементна штукатурка (Київ), навпаки, не боїться вологи, тому її можна використовувати для зовнішніх робіт та у вологих приміщеннях. Це дуже міцна штукатурка. Однак для роботи з нею потрібно більше досвіду. У процесі висихання вона дає усадку, через що можуть з’являтися тріщини, особливо, якщо не було дотримано пропорції суміші та води.

Цементні штукатурки можуть містити добавки – пінополістирол або гідрофобні речовини. Вони створюють додаткову теплоізоляцію віконних укосів та зовнішніх стін.

Існують і сухі штукатурки, що складаються з цементно-вапняного фракційного піску з додаванням полімерів. Вони використовуються для обробки фасадів та приміщень з підвищеною вологістю (гаражі, підвали, пральні тощо).

Якщо необхідно оштукатурити гладку бетонну поверхню, стару цегляну кладку, використовують спеціальні цементні адгезійні штукатурки для оббризку. Вони здатні забезпечити високу клеючу здатність. Великою популярністю користується штукатурка Ротбанд, ціна якої доступна багатьом споживачам.

Для високоякісної професійної обробки поверхонь купують штукатурну суміш Ротбанд, ціна пакета вагою тридцять кілограмів помірна. Сухий порошок з гіпсом розводять водою, використовують вручну та у швидкому темпі.

Суміш застосовують у сухих та вологих приміщеннях для цементних поверхонь, можна працювати з пінополістиролом. Гіпс у складі суміші затримує звук та зайву вологу. Майстри вважають за краще нею вирівнювати стіни та стелі, робити різну текстуру, глянець. Штукатурка з кількох шарів не дає тріщин. Також для декорування будівельних елементів її необхідно купити, штукатурка (Київ) не вимагає шпаклювання.

Відомої німецької фірми штукатурка (Київ), ціна її зробили Ротбанд найпоширенішим покриттям перед застосуванням шпалер, обов’язковим етапом ремонту європейської якості.

Область застосування та особливості

Штукатурка – це один із найбільш затребуваних будівельних матеріалів. У сучасному будівництві вона активно застосовується в найрізноманітніших сферах — вирівнюванні стін, стель, підготовці поверхні до подальшого ремонту та ін. Асортимент даної продукції досить великий і дозволяє підібрати потрібний за якістю та ціною матеріал кожному.

Оштукатурювання поверхонь проводиться як усередині, так і зовні приміщень, а суміші поділяються на групи залежно від умов експлуатації:

– для фасаду – має специфічний склад, призначений для захисту від атмосферних явищ (стійкість до ультрафіолету, опадів, температурних перепадів та ін.);

— для внутрішнього інтер’єру – такі суміші відрізняються екологічністю та не мають запаху. Застосовуються для внутрішніх оздоблювальних робіт: стартових, фінішних або декоративних.

Штукатурні суміші діляться також за типом основи, на який вони наносяться:

  1. Для бетону . Дана продукція, як правило, як основа має цемент, що відрізняє її особливою міцністю, високим зчепленням. Призначається вона переважно для обробки залізобетонних конструкцій, цегли або інших мінеральних поверхонь.
  2. Для піноблоків або газоблоків . Такі розчини мають специфічний склад, завдяки якому текстура матеріалу легко лягає на поверхню, але сильно вбирається, швидко схоплюється, а покриття, що вийшло, досить стійке до утворень тріщин.
  3. Для дерева . Суміші з полімерної або гіпсової штукатурки здатні забезпечити ідеальне вирівнювання, а також відмінно захистити дерев’яну поверхню конструкції від впливу несприятливих факторів.