Шпаклівка

Шпаклівка – матеріал, призначений для вирівнювання стін, підготовки під обклеювання шпалерами або фарбування. Сьогодні ринок будматеріалів пропонує широкий вибір шпаклівок різних видів, які застосовуються під час роботи з різними типами поверхні.

Зовнішній вигляд стінок має ключове значення у загальному образі приміщення. Саме тому до шпаклювання пред’являються високі вимоги щодо рівності та міцності поверхні. Якщо матеріал не дуже якісний або неправильно використовувався, можуть виникнути незначні тріщини, що істотно спотворюють кінцевий естетичний результат.

Види та призначення шпаклівок: сухі та готові до застосування.

  1. Готові шпаклівки – склади, що не потребують підготовчих маніпуляцій. Такі шпаклівки одразу готові до нанесення після відкриття банки. Готові шпаклівки діляться на кілька видів:
    • масляно-клейова та клейова шпаклівка – її головна особливість – висока щільність, через яку складно наносити матеріал на стіну. Але цей вид шпаклівок знайшов широке застосування під час роботи з дощатими підлогами;
    • латексна акрилатна шпаклівка – на даний момент є одним з найбільш затребуваних матеріалів, оскільки може використовуватися при роботі з листами гіпсокартону. Така шпаклівка застосовується на різних поверхнях, але найкраще показала себе в остаточному вирівнюванні стін перед їх фарбуванням або оклейкою шпалер. Це дорожча шпаклівка, але матеріал витрачається економно завдяки своїй еластичній та м’якій консистенції. Після нанесення не дає тріщин та зберігає всі свої властивості;
    • фасадна акрилова шпаклівка – її назва говорить все за себе. Застосовується для вирівнювання огорож, терас, фасадів. Є основою під фінішне фарбування;
    • шпаклівка на основі ПВА має протицвілеві та фунгіцидні якості. Це дозволяє застосовувати її в місцях, схильних до утворення грибка або цвілі.
  2. Сухі шпаклівки – це сухі порошкоподібні суміші, що складаються із цементу або гіпсу, які необхідно розводити водою.
    • Гіпсові використовуються тільки для внутрішніх робіт, і відрізняються білим кольором, будучи ідеальною основою під фарбування. Зручні у нанесенні, але швидко застигають.
    • Цементні призначені для роботи у вологих приміщеннях або зовнішніх роботах. Дозволяють створювати рівні та рельєфні поверхні перед фінішним оздобленням. Пошук в мережі Інтернет  «купити шпаклівка Київ»  дасть більше інформації про види шпаклівок та їх характеристики.

Застосування шпаклівки

Шпаклівка умовно поділяється на дві основні групи залежно від умов та особливостей застосування:

  • Для внутрішніх (інтер’єрних) робіт, де мається на увазі оздоблення стін та стель усередині приміщень. Такий матеріал відрізняється екологічною чистотою та міцністю, а також стійкістю до дії вологи.
  • Для зовнішніх (фасадних) робіт, де мається на увазі зовнішнє оздоблення стін. Такий матеріал є стійким до впливу зовнішнього середовища (вологи, УФ-випромінювання, морозу, перепадів температури, опадів), а також має презентабельний вигляд. Важливо розуміти, що обробку всередині приміщень за допомогою такої суміші слід виконувати з обережністю, оскільки вона може містити токсичні речовини.

Як обрати?

Правильно вибрати шпаклювальну суміш можна лише за умови врахування місця проведення робіт та їх кінцевої мети:

  • Попереднє оздоблення стін у санвузлі, басейні перед укладанням кахлю – стартове цементне шпаклювання для внутрішніх робіт;
  • Попереднє оздоблення стін та стель у житлових приміщеннях перед фарбуванням – полімерна або гіпсова шпаклівка (якщо стіни рівні, можна використовувати лише фінішну шпаклівку);
  • Оздоблення або реставрація фасаду зі старою штукатуркою перед фарбуванням – шпаклівка для зовнішніх робіт (усунення тріщин можна завершити за допомогою теплоізоляційної шпаклівки);
  • Декоративне оздоблення стін у житлових кімнатах – текстурна шпаклівка або звичайна фінішна шпаклівка, якій можна надати рельєфність за допомогою спеціального трафарету або валика.

Поради

  • Вибір суміші слід робити з урахуванням матеріалу, який завершуватиме обробку (для шпалер – суха, для фарби – пастоподібна та ін.).
  • Купуючи готову суміш, можна попросити продавця відкрити кришку відерця. Якщо на поверхні продукту видно включення твердих фракцій, він невисокої якості і купувати таку суміш вирішувати Вам.
  • Слід враховувати температурний діапазон, у якому матеріал використовуватиметься.