Мінеральна вата

Мінеральна вата – найбільш потрібний матеріал для теплоізоляції приміщень. Без неї не обходиться жодне будівництво багатоповерхового або приватного будинку.

Мінеральна вата має велику кількість переваг: високі звукоізоляційні та теплоізоляційні властивості, вогнестійкість, паро-проникність, легкість у монтажі та тривалий термін служби. Не менш важливим є й те, що ціна на мінеральну вату цілком прийнятна.

Для утеплення підлог та стель чудово підійде мінеральний утеплювач. До того ж мінеральна вата є зручною для використання. Рулон мінвати розмотується, трамбується, після чого закривається іншим матеріалом. Плити також можна встановити досить просто. Залежно від того, де вони будуть використані, їх можна придбати різної товщини. Мінеральна вата протягом тривалої експлуатації не деформується та не псується гризунами. Утеплюючи заміський будинок, ви не тільки захиститеся від морозу взимку та влітку від спеки, але й будете впевнені у пожежній безпеці своєї будівлі. Вдома каркасного типу вона убереже від проникнення вогкості. Структура волокон мінеральної вати дозволяє будинку дихати. Продукція високої якості не принесе до приміщення неприємного запаху.

При роботі з мінеральною ватою необхідно захищати очі та одягати одяг, який залишає мінімальну кількість неприкритої шкіри.

Різновиди мінеральної вати

Залежно від сировини з якої складається мінеральна вата, вона поділяється на кам’яну, скляну та шлакову вату. Сировина впливає на довжину і товщину волокон, а також теплопровідність, гігроскопічність і міцність матеріалу.

1. Скляна вата, або скловата.

Виготовляється на основі вапняку, піску, соди, бури та склобою. Скловата один із кращих матеріалів для шумоізоляції, завдяки тому, що в її волокнах міститься велика кількість порожнин, заповнених повітрям. Скловата унікальна, оскільки дозволяє облицьовувати різні за формами конструкції. Це еластичний, пружний, вібростійкий матеріал.

2. Шлакова вата

Виготовляється на основі доменних шлаків. Максимальна температура експлуатації – 300 C. У цього виду мінвати найкращі показники теплопровідності.

3. Кам’яна, чи базальтова, вата.

Виготовляється на основі гірських порід габро-базальтової групи та подібних до них за хімічним складом, мергелів та метаморфічних гірських порід. Може експлуатуватися за умов високих температур, але за умови відсутності її деформації. Вироби з неї еластичні та легкі, їх можна легко монтувати, вони дозволяють досягти щільного контакту між елементами каркасу та мінеральним утеплювачем. Якщо необхідно, може легко різатися ножем або ножівкою. Поряд з екструдованим пінополістиролом застосовується на скатних покрівлях з гідроізоляцією. Для плоскої покрівлі застосовують тверді марки базальтової вати.

Мінеральна вата – універсальний утеплювач, використовувати який можна насправді в будь-яких будівельних конструкціях – від фундаменту до даху. Мінвата, ціна на яку мінімальна, не має використовуватись при будівництві. Необхідно віддавати перевагу максимально якісній продукції. Мінеральну вату потрібно купувати у надійних, відомих виробників, а також дотримуватись правил використання цього матеріалу. Тільки в такому випадку цей матеріал приноситиме виняткову користь.

Характеристика мінеральної вати

За формою виготовлення матеріал представлений у вигляді:

– Рулонів,

– плит,

– килимки,

– Циліндрів,

– Сендвіч-панелей.

За щільністю матеріал класифікується на такі види:

– Простий матеріал (щільністю 100-200кг/м3),

– мінеральна повсть (100-150кг/м3),

– Мінвата напівжорсткого типу (70-300кг/м3),

– Жорсткий утеплювач (100-400кг/м3).

Ціна матеріалу безпосередньо залежить від його виду, форми та щільності.

Мінеральний утеплювач дуже нагадує азбестове волокно. Серед його позитивних якостей можна окремо виділити:

  • міцність,
  • стійкість до температурних перепадів (вітчизняні кліматичні умови у яких є дуже високі, і досить низькі температури не руйнують структуру матеріалу).
  • тепло- та звукоізоляційні властивості,
  • адгезію (матеріал практично не накопичує воду),
  • високий рівень паропроникності (причому даний параметр не залежить від того, наскільки товстий матеріал був обраний),
  • досить високий рівень пожежної безпеки (матеріал здатний витримувати температуру горіння до 1000 градусів).

Область застосування матеріалу:

  • утеплення;
  • повна ізоляція даху;
  • теплоізоляція трубопроводів та інших промислових приміщень та будівель.

Мінеральна вата за умови правильно змонтованої системи утеплення допоможе зберегти тепло будь-якого будинку. Однак найкращим варіантом застосування є утеплення дерев’яних будинків. Матеріал дозволить такій конструкції “дихати”, що не властиве для того ж пінополістиролу.

Матеріал у рулонах зручно застосовувати при теплоізоляції схилів дахів, горищ, мансард, не забуваючи при цьому про вентиляцію приміщень.

Стійкість перед впливом високих температур та практично повна відсутність проблеми загоряння навіть при дії відкритого вогню дозволяє використовувати утеплювач у приміщеннях з високим рівнем нагрівання, що особливо актуально для будівель промислового призначення.

Вибираючи утеплювач для будинку, важливо враховувати всі переваги та недоліки існуючих матеріалів. Якщо після порівняння характеристик та особливостей монтажу системи утеплення вибір спрямовується на користь мінерального матеріалу, то важливо визначити його найбільш підходящий різновид і, звичайно, вибрати сертифікованого виробника.

Сьогоднішній ринок будівельних матеріалів широко представляє цю унікальну за властивостями продукцію та дає можливість купити утеплювач, який відповідатиме всім наявним потребам.