Клей для флізелінових шпалер
В Україні можна придбати різні види клею для флізеліну, залежно від переваг за вартістю та якістю. Звернувшись до «Строй Планети», ви можете бути впевненими у покупці кращої продукції. Всі товари є в досить великій кількості, тому не потрібно чекати довгої доставки.
Вибираємо клей для флізелінових шпалер у Києві
Флізелінові шпалери стають все більш популярними для фінішного оздоблення житлових квартир та будинків у Києві. Вони не схожі на стандартні паперові варіанти та склошпалери, а більше нагадують ткане полотно. Тому процес їх поклейки істотно відрізняється. Для цього необхідно використовувати спеціальний клейовий склад.
Головна особливість поклейки в тому, що склад наноситься не на шпалери, а на поверхню, що обробляється. Це може бути не лише стіна, а й стеля. Змащується сумішшю сама поверхня, яку накладаються сухі шпалери. Подальший процес не відрізняється від стандартного.
Склад для обклеювання флізелінових шпалер повинен відповідати деяким критеріям максимального довговічного ефекту. Важливі характеристики клейової суміші:
- швидкість та зручність розведення з водою;
- безбарвність;
- достатня, але не надто висока густота при розведенні;
- відмінні клеючі параметри (зчеплення з основою);
- рівномірність розподілу при нанесенні;
- простота нанесення на поверхню;
- відсутність грудок;
- без шкідливих з’єднань;
- відсутність взаємодії із фарбами;
- доступність продукції в момент придбання (особливо важливо, якщо придбання оптове та призначається для професійного будівництва);
- практичність та економічність.
Як примітки варто відзначити, що при обробці флізелінових шпалер, суміші йде набагато менше, ніж коли відбувається приклеювання інших видів шпалер, оскільки склад наноситься прямо на поверхню, що обклеюється (стіни, стеля).
Види клею для шпалер
Кожен клей застосовується в різних ситуаціях і підходить для різного виду полотен, які в свою чергу відрізняються за розміром, вагою та просоченням. Самі варіанти клею робитимуться на 4 основні групи:
- Найпростіший варіант суміші – це клей для шпалер на паперовій основі, який ідеально підходить для тонких та легковажних полотен та гранично доступний за ціною;
- Величезною увагою у сучасній ремонтній справі користується суміш для вінілових шпалер. Такий клей також використовують різні текстильні матеріали та тісні полоти, іноді для шпалер на флізеліні. Вініловий клей досить повільно сохне, тому в процесі роботи з ним завжди можна трохи відкоригувати стики між полотнами і приклеїти, як було потрібно;
- Суміш для скловолоконних шпалер. Даний вид клеїв виробляється виключно для обтяженого скловолоконного матеріалу, тому суміш відрізняється високою міцністю та стійкістю до вологи;
- Клей для флізелінових шпалер. Цей варіант суміші є по-справжньому універсальним продуктом, завдяки тому, що його можна готувати в різній концентрації, а, отже, використовувати всіх видів шпалер.
Виробники флізелін склеюють його
Для людей, які вперше стикаються з обклеюванням шпалер, може бути складно вибрати конкретний клей, ґрунтуючись не лише на ціні, а й на експлуатаційних характеристиках. Для цього потрібно розібратися з існуючими брендами, що випускають продукцію для роботи з флізеліновими шпалерами.
Виготовленням клейових складів займаються багато компаній. Серед найкращої продукції, що реалізується в магазині «Буд Планета», варто виділити:
- Quelyd. Покупці цінують клей французького бренду через відсутність неприємних запахів, високу швидкість висихання поверхні, відсутність розлучень і слідів. Склад не потрібно намазувати на шпалери, він висихає рівномірним шаром. Серед вад продукції варто виділити порівняно високу ціну. І не всім клієнтам підходить варіант розфасовки по пакетикам 300 грам. Використовується для інших видів шпалер.
- Garant. Клей застосовується для всіх шпалер на основі флізеліну, в тому числі і для подальшого фарбування. Суміш сумісна з цементом та вапном, відрізняється стійкістю до підвищеної вологості та міцністю приклеювання. Наявність у складі протигрибкових складів збільшує термін служби шпалер. Не містить шкідливих речовин, тому використовується у будь-яких приміщеннях.
- Колорит. Водорозчинний клей створений з використанням модифікованого крохмалю та протиплесневих елементів. Основна сфера використання – обклеювання склошпалер, але може застосовуватися для флізелінових шпалер, паперових важких покриттів. Продукт відрізняється гарною адгезією до поверхні, простотою нанесення, відсутністю плям та розлучень, екологічною безпекою. Передбачено варіант використання в пристроях, що клеять.
- Oskar. Клей Оскар застосовується для будь-яких важких шпалер, у тому числі флізелінових. У його складі є спеціальні елементи, які попереджають появу та розвиток грибка на поверхні. Суміш не замерзає, безпечна для здоров’я, має високі характеристики, що клеять, відмінно показала себе в наших умовах експлуатації.
Особливості використання флізелінового клею
Клеї більшості виробників застосовуються приблизно однаково. Потрібно лише слідувати інструкції, в якій з великою часткою ймовірності буде наказано висипати вміст пакетика в ємність і розбавити його водою. Далі суміш перемішується до однорідної густої маси. Потрібно дати настоятися складу 10 хвилин. Для отримання рідкішої консистенції додається ще приблизно 150 мл води на літр суміші. Потім його можна одразу наносити на стіни. Об’єм використаного клею залежить від структури шпалер. Чим вони товстіші, тим більше клейового складу знадобиться. У середньому упаковки із 800 гр. достатньо на обклеювання 65 м 2 площі.
Як правильно клеїти будівельний ремонтний гладкий флізелін?
На відміну від звичайних флізелінових шпалер гладкий флізелін під забарвлення вимагає трохи більш серйозної підготовки перед приклеюванням полотен. Отже, щоб все вийшло ідеально необхідно очистити поверхню від пилу та бруду, а також якщо вона волога почекати до повного висихання. Всі видимі нерівності, відколи і тріщини краще замазати шпаклівкою. На підготовлену поверхню за допомогою спеціального приладу або пензля нанести потрібну кількість готового клею флізелінових шпалер. На добре промащену клеєм поверхню слід приклеїти гладкий ремонтний флізелін. За допомогою валика притиснути і тим самим усунути повітряні бульбашки, наступні полотна підганяти встик або просто внахлест. Стіну або стелю під стиком можна додатково просочити готовою клейовою сумішшю, щоб потім щільніше зімкнути шов.
На витрату клею для флізелінових шпалер впливає застосування спеціальних інструментів. Наприклад, для обклеювання великих площ краще купити мастильний пристрій, який зменшує витрати, на відміну від кисті. Більш дорогі та якісні склади мають кращі характеристики приклеювання. Тому купувати дешеві варіанти не рекомендується.
Купити клей для флізелінових шпалер можна оптом та в роздріб за розумними цінами. Його можна придбати як окремо, так і разом із самими шпалерами. Рекомендується вибирати останній варіант, тому що він дозволить заощадити час та гроші на угоді. Вибираючи відповідний клейовий склад, слід брати до уваги поради фахівців у цій галузі.