Флізелінові шпалери
Як відрізнити флізелінові шпалери?
Критерії, якими слід керуватися при виборі шпалер, зрозумілі та практично незмінні – зовнішній вигляд, якість та ціна. Але є певні параметри, які слід враховувати, порівнюючи найякісніші та найпопулярніші шпалери на флізеліні та вінілі.
Отже, основні споживчі якості обох варіантів полотен, які слід порівнювати насамперед це:
- довговічність,
- вологостійкість,
- зносостійкість,
- паро- та повітропроникність,
- відносна простота поклейки.
Ці різні шпалери.
Основна і зовні помітна відмінність шпалер на флізеліні від інших – це звичайно матеріал, з якого вони виготовлені – тканинні волокна та целюлоза. Дещо складніше відрізнити флізелінки від їх підвиду – вінілових шпалер, які виробляють на основі полівінілхлориду. Для того щоб вміти відрізняти флізелінові шпалери від вінілових потрібно наявність деяких знань про ці типи шпалер.
Вінілові кольори
Вінілові шпалери по суті це вініловий декоративний шар, але з флізеліновою основою. Це і є основна відмінність їх від тканинно-целюлозних «побратимів». Вінілові шпалери мають «підкладку» з флізеліну, оскільки ПВХ, що є за фактом пластиком, досить складно приклеювати до будь-яких, крім металу поверхонь.
Основні характеристики вінілових шпалер:
- висока ступінь пластичності та щільність,
- відмінна вологостійкість і можливість мити поверхню навіть за допомогою миючих засобів,
- широка колірна гама та наявність широкого спектру рельєфів,
- відносно низька вартість (ціна, як правило, нижча, ніж у флізелінових),
- здатність зберігати початковий зовнішній вигляд при впливі сонця,
- висока зносостійкість.
Серед мінусів вінілових шпалер можна відзначити:
- відносно велика вага,
- необхідність підбирати спеціальний, досить дорогий клей,
- мінімальна паропроникність,
- менша екологічна чистота порівняно з флізеліновими (можуть бути токсичними, особливо при дії тепла або виділяти неприємні запахи).
Флізелінові шпалери під фарбування
Помітною зовнішньою відмінністю шпалер з флізеліну є те, що вони є однорідним матеріалом та їх зовнішній шар не є декоративним доповненням як у вінілових, а є невід’ємною частиною полотна. За своєю суттю флізелінові шпалери під фарбування – це ущільнена тканина. Тому вони екологічно чисті та повністю безпечні для здоров’я, дуже просто приклеюються до поверхні стін, стійкі до впливу ультрафіолету і не горять, а при прямому впливі вогню не виділяють токсичних речовин. Однак такі шпалери мають меншу стійкість до стирання та механічних пошкоджень, а також більш схильні до впливу води. Крім того, «флизелинки» дорожчі за вініл і не можуть запропонувати настільки велику різноманітність кольорів, текстур і малюнків.
Візуальні відмінності
Щільні вінілові шпалери досить тонкі, без наявності пір у структурі та з мінімальною товщиною. Так що сплутати флізелін та вініл насправді досить важко. Зате спінений ПВХ можна відрізнити від флізелінового полотна тільки на дотик: текстура першого помітно м’якша і еластичніша.