Гідробар’єр

Дах сучасного будинку – це ціла система, яка обов’язково повинна включати водосток. Він необхідний з тієї простої причини, що вологе середовище, веде до накопичення води на даху у значній кількості, що призводить до передчасного псування покрівельних матеріалів та проникнення крапель у простір під дахом. Для збору та відведення води і служать водостічні системи, які зрештою зберігають зовнішній вигляд і цілісність даху, цоколя, фундаментної та фасадної частини будівлі.

Водостічні системи відрізняються за матеріалом, формою та розмірами, але є дещо, що їх поєднує – застосування спеціальних підпокрівельних плівок, серед яких найбільш популярним варіантом є гідробар’єр . Він дозволяє збільшити термін служби покрівлі на два десятки років.

Особливості

Гідроізоляція будинку не може обійтися без укладання якісної підпокрівельної плівки, яка є обов’язковим елементом організації покрівельного пирога. Плівка здатна забезпечувати ефективну герметичність конструкції, а також служить захистом простору під дахом від пилу, конденсату та дрібнодисперсного сміття.

Як вибрати плівку для гідроізоляції?

Умовно підпокрівельні плівки можна розділити на кілька видів, які призначаються для використання в певних умовах та за наявності певних якостей у покрівлі, що важливо враховувати при виборі матеріалу.

  1. Гідроізоляційні перфоровані плівки. Цей матеріал є універсальним і підходить для застосування в будь-якому вигляді покрівельних робіт. Паропроникність у такої плівки трохи нижче, ніж у теплоізоляції, саме тому при встановленні необхідно зробити два спеціальні вентиляційні зазори. Достоїнствами матеріалу є низька ціна та відносна економічність у застосуванні.
  2. Пароізоляційні плівки. Спеціалізований матеріал, який найчастіше застосовується у будинках, що передбачають наявність утепленого даху. Гідробар’єр такого типу використовується для ізоляції утеплювача від пари, яка піднімається зсередини приватного будинку. При монтажі такої плівки необхідно враховувати те, що під час встановлення слід опрацювати герметичність стиків пароізоляції. Інакше потік зволоженого повітря проникатиме в простір під дахом, завдяки чому поступово знижуватимуться її захисні властивості. При виборі плівки особливу увагу необхідно звертати на таку важливу властивість як паропроникність матеріалу. Перевагу краще віддавати плівкам, виконаним за ГОСТом, адже тільки тоді можна з упевненістю стверджувати про високу якість матеріалів.
  3. Антиконденсатні плівки. Такий матеріал застосовується у більшості випадків, коли облаштовуються фальцеві покрівлі та металочерепиця. Дуже часто її так і називають – підпокрівельна плівка під металочерепицю. Особливістю монтажу плівки є те, що в даху необхідно забезпечити достатнє провітрювання існуючого простору, спеціально для того, щоб позбавити від наявності вологи. Хорошою плівкою цього виду вважається плівка паропроникність, якій наближається до 0. Так, наприклад, паропроникність близько 0,3 г/м2чПа є відмінним вибором, для того щоб плівка могла захистити металеву покрівлю від конденсату, що утворюється, по максимуму, а також запобігти прояву корозії.
  4. Дифузійні мембрани. Гідроізоляція будинку за допомогою такої плівки передбачає те, що її не можна використовувати разом з такими матеріалами, що мають високу теплопровідність як: єврошифер і металочерепиця. Найкраще така плівка поєднується з популярними у сучасному будівництві видами черепиці (цементопісчана, бітумна або композитно-компонентна черепиця). Найбільшою перевагою матеріалу є те, що його можна встановлювати навіть на дахах, які мають складну конфігурацію.

Насамкінець зазначимо, що при виборі підпокрівельних плівок необхідно враховувати їхню основну властивість — властивість водостійкості. Цей параметр, як випливає з назви матеріалу, є здатністю мембрани матеріалу захищати від попадання вологи ззовні, чи то сніг, дощ або просто щільний туман.