Паробарьер

Сфери сучасного будівництва просто не існує, якщо в ньому немає такого поняття як теплоізоляція. А якісна теплоізоляція у свою чергу не існує без використання якісних матеріалів, серед яких матеріали для покрівельної та стінової пароізоляції.

Пароізоляція будинку потрібна для того, щоб запобігти появі конденсатних опадів на матеріалах, що служать утеплювачами для стін або даху. Вона є важливим етапом при будівництві теплої та комфортної оселі, особливо якщо існує проблема частих температурних перепадів на вулиці.

Правильно сконструйована пароізоляція є надійним захисником для покрівлі. Але коли при її влаштуванні були допущені помилки, то теплоізоляція як цілий єдиний комплекс досить швидко втрачає свої функціональні переваги, будинок починає сиріти, може завестися цвіль і грибок. Звідси і виникає така гостра потреба у проведенні робіт із теплоізоляції та пароізоляції покрівлі одночасно.

Не менш важливим фактором є і пароізоляція стін: оскільки будь-яка будівля дуже швидко втрачає тепло через такий великий простір, як стіни. Якщо процес пристрою утеплення був виконаний досить якісно та професійно, то будинок завжди зберігатиме тепло, а стіни матимуть надійний захист від намокання через звичайну дифузію. У такому разі нерідко використовують специфічні матеріали, які мають відносно високий рівень дифузійної опірності (руберойд, пергамін, алюмінієва фольга, різноманітні поліетиленові плівки). Іноді вибирають спеціальний листовий матеріал, але тоді потрібно ретельно опрацьовувати стики та шви.

Види пароізоляційних матеріалів

Паробар’єр – це шар із спеціального матеріалу, який прокладають усередині приміщень чи зовні. Сучасний будівельний ринок здатний запропонувати пароізоляційні матеріали різних видів, таких як:

  1. Пароізоляція фарбувальна. Даний вид є специфічною сумішшю, яку наносять на металеві пластини неутеплених дахів, а також на вентиляційні та пічні труби та інші неутеплені або не утеплювані конструкції. Існує кілька типів подібної пароізоляції, що наноситься тим же способом, що й фарба: бітум, дьоготь та інші суміші (резинобітумна, гудрокамова тощо).
  2. Пароізоляційні плівки. Даний вид матеріалів у сучасному будівництві є найпопулярнішим варіантом, завдяки низькій ціні та різним, залежно від типу плівки, фізико-механічним характеристикам. Різновидами плівкового пароізоляційного матеріалу є:
  • Поліетиленова плівка з наявністю або відсутністю перфорації. Може мати покриття із алюмінієвого шару. Зазначимо, що неперфорована плівка не дуже добре справляється зі своєю функцією, тому її нечасто вибирають як пароізолятор, а ось плівка з перфорацією навпроти користується величезною популярністю. Однак її слід застосовувати дуже акуратно, тому що при фіксації на поверхнях її досить просто пошкодити, а це автоматично знижує експлуатаційні характеристики.
  • Поліпропіленові плівки з армуванням.
  • Дифузні мембрани ( мають високий рівень паропроникності та інші особливо позитивні властивості, які вигідно відрізняють її аналогічних матеріалів). Мінусом у разі може бути лише вищу ціну проти іншими представниками.
  1. Антиоксидантні пароізоляційні плівки. Даний матеріал активно застосовується як додатковий прошарок пароізоляції на покрівлі в тих областях, де є вентиляційні отвори або як додатковий захисний шар від протікання на даху.

Вимоги до матеріалу

Матеріал, що використовується як пароізолюючий шар, зобов’язаний протягом тривалого часу зберігати свої первісні властивості, включаючи вологостійкість, відповідати всім вимогам протипожежної безпеки, а також бути екологічно чистим і не виділяти під час експлуатації токсичних речовин. Крім того, він не повинен давати усадку, оскільки це може призвести до прояву «містків холоду».