Малярний флізелін
Кожен, хто хоч раз стикався з ремонтними роботами, відчув на практиці, як складно отримати ідеально гладку поверхню стін, особливо якщо вона готується під фарбування. Причому фарбування може як кардинально змінити приміщення, так і створити простий офіційний стиль. У той же час матеріал дозволяє приховати на площині стіни невеликі вади, які помітні неозброєним поглядом.
Отже, малярний безфактурний флізелін під фарбування – це матеріал, який виготовляється з довговолокнистої целюлозної суміші та спеціальних синтетичних волокон, які з’єднані за допомогою полімерних матеріалів. Завдяки своїм характеристикам користується дуже високим ступенем популярності серед досвідчених будівельників та просто людей, які самі роблять ремонт будинку.
Основні характеристики малярського флізеліну
Флізелінове полотно дозволяє надати стінам більш гладкого вигляду, особливо це можна досягти при використанні матеріалу, де переважає целюлоза. Воно дозволяє замаскувати тріщини та шовні з’єднання між панелями на стінах та стелях. По суті флізелинова безфактурна основа надає армуючий, вирівнювальний та зміцнюючий ефект для поверхні під фарбування. Крім того, нанесення фарби на таку поверхню вимагатиме мінімальних її витрат.
Видима крихкість і прозорість структури флізеліну є оманливими, адже насправді це вкрай міцний будматеріал, який здатний витримувати значні навантаження на стиск та розтяг.
Взагалі, щоб розібратися в особливостях вибору та роботи з флізеліновим безфактурним покриттям під фарбування слід розуміти критерії, яким зобов’язаний відповідати якісний матеріал.
Технологія виготовлення
Безфактурні шпалери флізелінові під фарбування складаються з таких основних компонентів як:
- Целюлозна основа, що забезпечує міцність та надійність матеріалу.
- Верхній шар із надтонкого волокна та поліефіру, що надає міцності та гладкості поверхні.
- Сполучний компонент, як правило, це полімерний акриловий склад, що забезпечує відсутність лінійного розширення (запобігає деформації полотна та його розтягуванню), стійкість до вологи та перепадів температури, а також гарантує тривалість терміну експлуатації від 10 до 15 років.
Поверхня флізелінових шпалер під фарбування зовні нагадує креслярський ватман, проте структурно вони більш рівні і м’які. Особливістю матеріалу є те, що покриття можна використовувати в будь-якому приміщенні, включаючи дитячі кімнати, ванни, кухні та приміщення адміністративного призначення. Це екологічно чисте полотно, яке не виділяє шкідливі для здоров’я речовини в процесі експлуатації.
Критерії вибору флізелінових шпалер без фактури
Щоб вибрати якісну продукцію, слід знати про існування наступних критеріїв:
- Структурно рівне, шовковисте полотно – це основний показник якості, оскільки будь-які сторонні вкраплення, хоч скільки-небудь помітні вади та нерівності говорять про те, що матеріал виготовлений без дотримання технологічного процесу.
- Точна обробка країв полотна. Провідні торгові марки приділяють особливу увагу цьому критерію, оскільки якщо край оброблений погано чи неправильно – це призведе до появи вад та надривів полотна, які значно погіршують зовнішній вигляд. Особливо це стає помітно після висихання фарбування.
- Гнучкість матеріалу. Коли на полотні залишаються сліди згинів, варто пошукати варіант вищої якості.
- Відсутність сторонніх компонентів у складі. Як правило, всі «флізелінки», що мають відповідний сертифікат якості, мають нетоксичний, встановлений технологічним процесом склад.
- Відсутність розтягування в будь-якому напрямку біля полотна – це також дуже важливий аспект, який перевірити найпростіше. Потрібно просто потягнути будь-яку ділянку матеріалу в різні боки і якщо вона хоча б трохи тягнеться, то на такий матеріал краще не витрачати кошти.
Будівельний ремонтний флізелін під фарбування можна приклеювати практично на будь-які поверхні, включаючи:
- Щодо пористе бетонне покриття,
- Усі види штукатурки,
- СМЛ, гіпсокартон, дерево, папір та ДСП,
- Поверхні із пластику та склопластику,
Стару пофарбовану поверхню та попередній шар шпалер, які потрібно закрити, але немає можливості прибрати.